Kursy kompetencyjne, kursy kwalifikacyjne - oferta


   Kursy kompetencyjne

Kurs kompetencyjny jest prowadzony według programu nauczania uwzględniającego dowolnie wybraną część podstawy programowej kształcenia ogólnego lub kształcenia zawodowego, ale pozostawia też możliwość kształcenia wg programu, który nie uwzględnia podstawy programowej. Minimalny wymiar kształcenia na kursach kompetencji nie musi być z góry założony. Liczba godzin zależy od tematyki szkolenia, od grupy docelowej, oraz trybu kształcenia (grupowy, indywidualny, stacjonarny, zdalny lub blended learning).


Założenia kursów kompetencyjnych

W Centrum do kwestii zdobywania lub rozszerzania kompetencji i kwalifikacji podchodzimy bardzo elastycznie. To rynek pracy narzuca nam pewne kierunki postępowania w trakcie procesu projektowania nowych kursów. Często projektujemy kursy na zamówienie od pracodawców, agencje zatrudnienia, czy agencje pośrednictwa pracy. Trudno wtedy zaczynać od szukania definicji i dopasowywania czy dany kurs jest kwalifikacyjnym czy kompetencyjnym.

Wracając do założeń tej grupy kursów najważniejsze dla nas jest:

  • znalezienie odpowiedniego, kompetentnego trenera, którego wiedza, umiejętności i doświadczenie zapewnią realizację usługi szkoleniowej na zakładanym wysokim poziomie;
  • następnie zajmujemy się wspólnie z trenerem dopasowaniem programu kursu do potrzeb rynku pracy i zapotrzebowania uczestników;
  • na końcu udoskonalamy wszystko i sprawdzamy pod kątem łatwości ewaluacji: trenera, programu, organizacji oraz przebiegu usługi szkoleniowej.

Tak skonstruowana usługa szkoleniowa zapewnia kształcenie na najwyższym możliwym poziomie, bez względu na fakt do jakiej grupy szkoleń ją zakwalifikujemy.

O trybach kursów przeczytasz więcej na naszym blogu – #SzkoleniaKomputerowePreferencjeUżytkowników


Dla kogo kursy kompetencyjne?

Kursy kompetencyjne kierowane są do osób dorosłych (18+), chociaż zdarzało nam się prowadzić dla 15 latków szkolenia za zgodą ich rodziców. Przy wszystkich kursach piszemy szczegółowe informacje odnośnie wymagań nazwijmy je początkowych.

Odnośnie tematyki grupy docelowe mogą być naprawdę różne. Przy kursach o dużej ilości godzin rozpoczynających się od „zera” w zasadzie każdy, bez żadnej wiedzy czy umiejętności w tym zakresie, może do nich przystąpić i zakończyć kurs na co najmniej zadowalającym poziomie.

Natomiast w przypadku kursów doszkalających, wiedza bazowa jest wymagana. Po prostu uczestnik bez tej wiedzy bazowej nie będzie mógł „pójść do przodu”.


Fotoreportaże z kursów kompetencyjnych – Galeria

 

 


Organizacja zajęć na kursach kompetencyjnych

Podobnie jak w każdej z pozostałych kategorii kursów, szkolenia odbywają się w trybach: grupowych, indywidualnych, stacjonarnych, zdalnych (poprzez dedykowaną platformę e-learningową lub również przez komunikator Skype) lub mieszanych (blended learning).

Szkolenia grupowe odbywają się w trybie:

  • dziennym (w dni powszednie w godzinach 8.00 – 16.00) – tylko grupy zorganizowane;
  • weekendowym (soboty, niedziele w godzinach 9.00 – 15.00) – najczęściej wybierany;
  • popołudniowym (w dni powszednie po godzinie 16.30);

Szkolenia indywidualne organizowane są w czasie i miejscu ustalonym przez uczestnika.

Opłaty za szkolenia:

  • stacjonarne – grupowe uiszczane są przeważnie na pierwszych zajęciach;
  • stacjonarne – indywidualne dokonuje się po każdej zrealizowanej godzinie;
  • e-learningowe dokonuje się przed przystąpieniem do szkolenia; po dokonaniu wpłaty uczestnik otrzymuje kody dostępu, a zaświadczenie pocztą po pozytywnym zdaniu egzaminu
  • mieszane – przeważnie (jeżeli jest inaczej, stosowna informacja znajduje się w metryczce kursu) opłata za ten typ kursów ma dwie składowe: opłata za dostęp do platformy i opłata za konsultacje i egzaminy.

 


Rekrutacja na kursy kompetencyjne

Z reguły rekrutacja na kursy kompetencyjne prowadzona jest w sposób ciągły. Jedna w przypadkach gdy specyfika kursu wymusza inny sposób rekrutacji jest to zaznaczone na stronie kursu.

W przypadku kursów grupowych prosimy przesyłać Formularz zgłoszeniowy, po otrzymaniu formularza wprowadzamy Państwa do bazy. Nasi pracownicy skontaktują się z Państwem w momencie utworzenia grupy szkoleniowej.

Zapisy na kursy indywidualne są równoznaczne z umówieniem się na pierwsze zajęcia. Zapisy prowadzone są przez sekretariat Centrum osobiście w siedzibie lub pod numerem telefonu tel. 81 533 13 41. Na kolejne zajęcia umawiacie się Państwo bezpośrednio z trenerem.

Zapraszamy!