Kursy programowania - oferta


  Kursy programowania

Kursy programowania stanowią grupę mniej lub bardziej specjalistycznych szkoleń z zakresu sztuki programowania. Kursy mogą zakończyć się egzaminem zewnętrznym.

Mamy tutaj kursy podstawowe: projektowanie stron internetowych i technologie z tym związane, język znaczników HTML, kaskadowe arkusze stylów CSS (Bootstrap CSS, LESS, SASS), algorytmika, kursy programowania fundamenty języków C/C++, Java, Python, i inne.

Kursy zaawansowane: projektowanie aplikacji internetowych i mobilnych, kursy JavaScript,  kursy Java, kursy Python, frameworki javoscriptowe (React), content management framework (Wordpress, PrestaShop) i wiele innych.

Uczestnicy tych kursów często występują z wnioskiem o wydanie zaświadczenia w języku obcym (angielskim i niemieckim).


Założenia kursów zawodowych

W tej kategorii kursanci Centrum mają do wyboru kilka opcji, w zależności od potrzeb i możliwości każdego z nich. Kursy dzielimy na trzy zasadnicze części:

Kursy cząstkowe – kompetencyjne
Krótkie kursy ukierunkowane na zdobycie konkretnej umiejętności: kurs optymalizacji stron www, kurs copywritingu, kurs animacji CSS, kurs budowania blogu na WordPressie, kurs Bootstrap, etc.
Kursy modułowe
Kursy modułowe to kursy łączące w sobie po kilka grup kursów cząstkowych, np. Frontend Developer (HTML, CSS, JavaScript), Strony oparte na bazach danych (PHP i MySQL), etc.
Kursy kwalifikacyjne.
Pełne kursy pozwalające na zdobycie kwalifikacji np. w zawodzie WebDeveloper – projektant stron internetowych, DigitalDesigner, etc.

W Centrum podejście do zdobywania czy rozszerzania kwalifikacji jest bardzo elastyczne. To Uczestnik wybiera kierunek kształcenia lub kwalifikacje jakie chciałby zdobyć po zakończeniu kształcenia, a doradcy zawodowi Centrum na podstawie informacji uzyskanych od uczestnika określają możliwości ich uzyskania. Mając te informacje doradcy mogą zaprojektować ścieżkę edukacyjną i określić przybliżony okres jej zrealizowania.

Wracając do założeń tej grupy kursów najważniejsze dla nas jest:

  • znalezienie odpowiedniego, kompetentnego trenera, którego wiedza, umiejętności i doświadczenie zapewnią realizację usługi szkoleniowej na zakładanym wysokim poziomie;
  • następnie zajmujemy się wspólnie z trenerem dopasowaniem programu kursu do potrzeb rynku pracy i zapotrzebowania uczestników;
  • na końcu udoskonalamy wszystko i sprawdzamy pod kątem łatwości ewaluacji: trenera, programu, organizacji oraz przebiegu usługi szkoleniowej.

Tak skonstruowana usługa szkoleniowa zapewnia kształcenie na najwyższym możliwym poziomie, bez względu na fakt do jakiej grupy szkoleń ją zakwalifikujemy.

O trybach kursów przeczytasz więcej na naszym blogu – #SzkoleniaKomputerowePreferencjeUżytkowników


Dla kogo kursy programowania?

Kursy programowania kierowane są do osób dorosłych (18+), niemniej jednak prowadzimy również Piaskownicę Kodowania, która prowadzi kursy kodowania dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę, że przy wszystkich kursach piszemy szczegółowe informacje odnośnie wymagań – nazwijmy je bazowych.

Odnośnie tematyki kursów programowania – grupy docelowe mogą być naprawdę różne. Przy kursach o dużej ilości godzin rozpoczynających się od „zera” w zasadzie każdy, bez żadnej wiedzy czy umiejętności w tym zakresie, może do nich przystąpić i zakończyć kurs na co najmniej zadowalającym poziomie. Mało tego zbierając składowe kwalifikacji może na końcu przystąpić do egzaminu zawodowego (nawet na tytuł technika). Egzaminy odbywają się dwa razy do roku przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną (OKE).

W przypadku kursów programowania i kursów spoza tego podziału grupy docelowe mogą być jeszcze większe.


Fotoreportaże z kursów programowania – Galeria


Organizacja kursów programowania

Podobnie jak w każdej z pozostałych kategorii, kursy programowania odbywają się w trybach: grupowych, indywidualnych, stacjonarnych, zdalnych (poprzez dedykowaną platformę e-learningową lub również przez komunikator Skype) lub mieszanych (blended learning).

Kursy programowania – grupowe odbywają się w trybie:

  • dziennym (w dni powszednie w godzinach 8.00 – 16.00) – tylko grupy zorganizowane;
  • weekendowym (soboty, niedziele w godzinach 9.00 – 15.00) – najczęściej wybierany;
  • popołudniowym (w dni powszednie po godzinie 16.30);

Kursy programowania – indywidualne organizowane są w czasie i miejscu ustalonym przez uczestnika.

Opłaty za szkolenia:

  • stacjonarne – grupowe uiszczane są przeważnie na pierwszych zajęciach;
  • stacjonarne – indywidualne dokonuje się po każdej zrealizowanej godzinie;
  • e-learningowe dokonuje się przed przystąpieniem do szkolenia; po dokonaniu wpłaty uczestnik otrzymuje kody dostępu, a zaświadczenie pocztą po pozytywnym zdaniu egzaminu;
  • mieszane – przeważnie (jeżeli jest inaczej, stosowna informacja znajduje się w metryczce kursu) opłata za ten typ kursów ma dwie składowe: opłata za dostęp do platformy i opłata za konsultacje i egzaminy.

Rekrutacja kursy programowania

Z reguły rekrutacja na kursy programowania prowadzona jest w sposób ciągły. Jednak w przypadkach gdy specyfika kursu wymaga innego sposobu rekrutacji jest to zaznaczone na stronie kursu.

Kursy grupowe – zapisy

W przypadku kursów grupowych prosimy przesyłać Formularz zgłoszeniowy, po otrzymaniu formularza wprowadzamy Państwa do bazy uczestników oczekujących. Nasi pracownicy skontaktują się z Państwem w momencie utworzenia grupy szkoleniowej.

Kursy indywidualne

Zapisy na kursy indywidualne są równoznaczne z umówieniem się na pierwsze zajęcia. Zapisy prowadzone są przez sekretariat Centrum osobiście w siedzibie lub pod numerem telefonu tel. 81 533 13 41. Na kolejne zajęcia umawiacie się Państwo bezpośrednio z trenerem.

Zapraszamy!