Kursy zawodowe - oferta


 Kursy zawodowe

Kolejna grupa to kwalifikacyjne kursy zawodowe, które mogą zakończyć się egzaminem czeladniczym, egzaminem mistrzowskim czy egzaminem na technika w danym zawodzie.

Mamy tutaj kursy z grup: kursy biurowe, kursy księgowe, kursy na opiekunów, kursy terapeutyczne, kursy budowlane, kursy kosmetyczne, kursy instalatorskie i wiele innych.

Uczestnicy tych kursów – statystycznie najczęściej – występują z wnioskiem o wydanie zaświadczenia w języku obcym (angielskim i niemieckim).


Założenia kursów zawodowych

W tej kategorii kursanci Centrum mają do wyboru kilka opcji w zależności od potrzeb i możliwości każdego z nich. Kursy dzielimy na trzy zasadnicze podkategorie:

 • Kwalifikacyjne kursy zawodowe.
 • Kursy umiejętności zawodowych.
 • Kursy zawodowe inne niż zakwalifikowane do powyższych podkategorii.

W Centrum podejście do zdobywania czy rozszerzania kwalifikacji jest bardzo elastyczne. To Uczestnik wybiera kierunek kształcenia lub kwalifikacje jakie chciałby zdobyć po zakończeniu kształcenia, a doradcy zawodowi Centrum na podstawie informacji uzyskanych od uczestnika określają możliwości ich uzyskania. Mając te informacje doradcy mogą zaprojektować ścieżkę edukacyjną i określić przybliżony okres jej zrealizowania.

Wracając do założeń tej grupy kursów najważniejsze dla nas jest:

 • znalezienie odpowiedniego, kompetentnego trenera, którego wiedza, umiejętności i doświadczenie zapewnią realizację usługi szkoleniowej na zakładanym wysokim poziomie;
 • następnie zajmujemy się wspólnie z trenerem dopasowaniem programu kursu do potrzeb rynku pracy i zapotrzebowania uczestników;
 • na końcu udoskonalamy wszystko i sprawdzamy pod kątem łatwości ewaluacji: trenera, programu, organizacji oraz przebiegu usługi szkoleniowej.

Tak skonstruowana usługa szkoleniowa zapewnia kształcenie na najwyższym możliwym poziomie, bez względu na fakt do jakiej grupy szkoleń ją zakwalifikujemy.
O trybach kursów przeczytasz więcej na naszym blogu – #SzkoleniaKomputerowePreferencjeUżytkowników


Dla kogo kursy zawodowe?

Kursy zawodowe – kursy kwalifikacyjne kierowane są do osób dorosłych (18+), chociaż zdarzało nam się prowadzić Kursy umiejętności zawodowych dla kilkunastolatków oczywiście za zgodą ich rodziców. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę, że przy wszystkich kursach piszemy szczegółowe informacje odnośnie wymagań – nazwijmy je bazowych.

Odnośnie tematyki kursów kwalifikacyjnych grupy docelowe mogą być naprawdę różne. Przy kursach o dużej ilości godzin rozpoczynających się od „zera” w zasadzie każdy, bez żadnej wiedzy czy umiejętności w tym zakresie, może do nich przystąpić i zakończyć kurs na co najmniej zadowalającym poziomie. Mało tego zbierając składowe kwalifikacji może na końcu przystąpić do egzaminu zawodowego (nawet na tytuł technika). Egzaminy odbywają się dwa razy do roku przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną (OKE).

W przypadku kursów umiejętności zawodowych i kursów spoza tego podziału grupy docelowe mogą być jeszcze większe.


Fotoreportaże z kursów zawodowych – Galeria

 

 


Organizacja kursów zawodowych

Podobnie jak w każdej z pozostałych kategorii kursów, szkolenia odbywają się w trybach: grupowych, indywidualnych, stacjonarnych, zdalnych (poprzez dedykowaną platformę e-learningową lub również przez komunikator Skype) lub mieszanych (blended learning).

Kursy zawodowe – grupowe odbywają się w trybie:

 • dziennym (w dni powszednie w godzinach 8.00 – 16.00) – tylko grupy zorganizowane;
 • weekendowym (soboty, niedziele w godzinach 9.00 – 15.00) – najczęściej wybierany;
 • popołudniowym (w dni powszednie po godzinie 16.30);

Kursy zawodowe – indywidualne organizowane są w czasie i miejscu ustalonym przez uczestnika.

Opłaty za szkolenia:

 • stacjonarne – grupowe uiszczane są przeważnie na pierwszych zajęciach;
 • stacjonarne – indywidualne dokonuje się po każdej zrealizowanej godzinie;
 • e-learningowe dokonuje się przed przystąpieniem do szkolenia; po dokonaniu wpłaty uczestnik otrzymuje kody dostępu, a zaświadczenie pocztą po pozytywnym zdaniu egzaminu;
 • mieszane – przeważnie (jeżeli jest inaczej, stosowna informacja znajduje się w metryczce kursu) opłata za ten typ kursów ma dwie składowe: opłata za dostęp do platformy i opłata za konsultacje i egzaminy.

 


Rekrutacja na kursy zawodowe

Z reguły rekrutacja na kursy kompetencyjne prowadzona jest w sposób ciągły. Jednak w przypadkach gdy specyfika kursu wymusza inny sposób rekrutacji jest to zaznaczone na stronie kursu.

Kursy grupowe – zapisy

W przypadku kursów grupowych prosimy przesyłać Formularz zgłoszeniowy, po otrzymaniu formularza wprowadzamy Państwa do bazy. Nasi pracownicy skontaktują się z Państwem w momencie utworzenia grupy szkoleniowej.

Kursy indywidualne – zapisy

Zapisy na kursy indywidualne są równoznaczne z umówieniem się na pierwsze zajęcia. Zapisy prowadzone są przez sekretariat Centrum osobiście w siedzibie lub pod numerem telefonu tel. 81 533 13 41. Na kolejne zajęcia umawiacie się Państwo bezpośrednio z trenerem.

Zapraszamy!